kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Armia zagra pierwszą płytę

KIEDY: 18 maja, godz. 19
BILETY: 90 zł (przedsprzedaż) do nabycia w Galerii Satyrykon, klubie 4pokoje i na stronie kupbilecik.pl / 100 zł (na koncercie)
MIEJSCE: Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała)

W sobotę, 18 maja, w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej zespół Armia, świętujący właśnie 40-lecie działalności, zagra utwory ze swojej pierwszej płyty! Bilety w przedsprzedaży w cenie 90 złotych są już do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36), klubie 4pokoje (ul. Młynarska 7) oraz na stronie www.kupbilecik.pl. W dzień koncertu wejściówki kosztować będą 100 złotych. Początek wydarzenia o godzinie 19, wejście od ulicy Ojców Zbigniewa i Michała.

Jednym z najważniejszych momentów podczas słynnej edycji festiwalu w Jarocinie w 1984 roku był, do dziś uważany za kamień węgielny polskiego punk rocka, występ puławskiej grupy Siekiera. Pomimo spektakularnego sukcesu zespół niedługo później opuścił wokalista Tomasz Budzyński, który chciał wywierać większy wpływ na artystyczną formę, w Siekierze w pełni przejętą przez gitarzystę - Tomasza Adamskiego. Zanim jednak skończył się orwellowski 1984 rok, Budzyński miał już nowy "eksperymentalny składzik". Na schodkach prowadzących do warszawskiego klubu Hybrydy były frontman Siekiery spotkał gitarzystę Kryzysu, Brygady Kryzys czy Izraela - Roberta Brylewskiego - oraz grającego na klarnecie filozofa Sławomira Gołaszewskiego i w ten sposób do życia została powołana pierwsza inkarnacja zespołu Armia. Co ciekawe, Budzyński przyjechał wówczas do stolicy wcale nie z zamiarem zakładania kapeli, a na giełdę płyt... Na pełnowymiarowy studyjny debiut grupy trzeba było jednak czekać do 1988 roku, kiedy to premierę miała słynny album z Indianinem na okładce, znany też jako "Antiarmia" - to z niego pochodzą tak klasyczne już dziś utwory jak "Zostaw to", "Niewidzialna Armia", "Wojny bez łez" czy "Wołanie o pomoc".

Armia - Legnica - 18.05.2024

 

Koncerty Armii - jak chociażby wyprzedany marcowy występ w Poznaniu - potwierdzają, że pomimo upływu tak długiego czasu zespół wciąż jest w świetnej formie, a wspomniane przed chwilą utwory sprzed blisko czterech dekad wciąż brzmią energetycznie i świeżo. Oczywiście dowodzona przez Tomasza Budzyńskiego grupa podczas jubileuszowych koncertów nie zapomina także o utworach ze swoich pozostałych albumów - usłyszeć można choćny słynną "Opowieść zimową" i inne momenty legendarnej, nomen omen, "Legendy". Serdecznie zapraszamy na wspólne świętowanie 40-lecia Armii! Obecnie zespół tworzą: Tomasz Budzyński - wokal, Stanisław Budzyński - gitara, Amade Kaźmierczak - perkusja, Dariusz Budkiewicz - gitara basowa, Jakub Bartoszewski - waltornia, instrumenty klawiszowe.

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach