kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

(BILETY WYPRZEDANE!) Koncert Noworoczny - Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz feat. Yaremi Kordos

UWAGA! BILETY NA KONCERT NOWOROCZNY ZOSTAŁY WYPRZEDANE!

KIEDY: 5.1.2024 godz. 19.00 
BILETY: 45 złotych (przedsprzedaż) i 55 złotych (w dniu koncertu) dostępne w Galerii Satyrykon oraz w serwisie ebilet.pl
MIEJSCE: Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej, wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała

Cenicie sobie muzyczne wydarzenia, które sprawiają radość, są pełne żaru i namiętności? To Roland Abreu zaprezentuje Wam to co kochacie! Podczas koncertu usłyszymy brzmienia kubańskie – rumbę, son, mambo, danzon, bolero i cha cha cha.

Zespół tworzą kontrabasista Roland Abreu, urodzony na Kubie muzyk, który trafił do Wrocławia na studia na Akademii Muzycznej, gdzie studiował klasykę. Z kolei z Ukrainy pochodzi saksofonista Taras Bakovsky, który grał na ukraińskich festiwalach Odessa Jazz i Muzyczne Dialogi. Pianista Paweł Kukuła zaczynał w Grudziądzu, trafił do Warszawy i w końcu na wrocławską Akademię Muzyczną. Czwartym muzykiem jest perkusista Dominik Jaske.

Roland Abreu razem z zespołem zdobył II miejsce na festiwalu jazzowym Jazz nad Odrą 2018, III miejsce podczas Blue Note Poznań Competition 2018, Grand Prix Złotego Krokusa i został nominowany do Wrocławskiej Nagrody Kulturalnej Warto 2018. Roland Abreu & The Cuban Latin Jazz to pełna energii fuzja muzyki jazzowej, latynoskiej i kubańskich rytmów!

Wraz z zespołem wystąpi fenomenalna Yaremi Kordos – znakomita wokalistka rodem z Hawany, otoczona muzyką od najmłodszych lat, koncertowała już na Kubie u boku tak wielkich gwiazd jak Omara Portuondo i Ibrahim Ferrer z Buena Vista Social Club. Jej niezwykła barwa głosu to wyjątkowy dodatek do projektu.

noworoczny-male

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach