kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Legnicka Majówka 2024

KIEDY: 1-3 maja 
BILETY: Wstęp wolny
MIEJSCE: Park Miejski - Muszla koncertowa i Polana Angielska

Legnickie Centrum Kultury gorąco zaprasza na Legnicką Majówkę 2024, która już tradycyjnie odbędzie się w Parku Miejskim!

Legnicka Majówka 2024

Wiosenne świętowanie rozpoczniemy na sportowo w środę, 1 maja, o godzinie 10.00 Biegiem/marszem śniadaniowym na Polanie Angielskiej w Parku Miejskim (wpisowe – 5 złotych za osobę). O 11.00 w tej samej lokalizacji wystartuje także Piknik siatkarski – do rozgrywek należy zgłaszać się mailowo do 30 kwietnia (ci@osir.legnica.eu) lub zarejestrować w dniu imprezy do 10.45 (wpisowe wynosi 10 złotych za osobę). Następnie przeniesiemy się do muszli koncertowej, gdzie od godziny 14.00 w ramach części artystycznej swoje talenty prezentować będą wykonawcy z Młodzieżowego Centrum Kultury. Do wspólnej zabawy zachęcimy Was punktualnie o 16.00, kiedy to z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej mieszkańcy naszego miasta gremialnie zatańczą chapelloise, czyli popularną belgijkę. Także o godzinie 16.00 MCK zorganizuje odbywające się w okolicach palmiarni rozgrywki szachowe – wstęp wolny! Młodzieżowe Centrum Kultury w tym samym miejscu przygotuje również warsztaty kreatywne i animacje dla najmłodszych trwające od 14.30 do 18.00. Wszystkie dzieciaki z pewnością spędzą miło czas podczas spektaklu Centrum Uśmiechu „Zdrowo i Sportowo”, na który zapraszamy do muszli koncertowej o 16:20, a na zakończenie pierwszego dnia Legnickiej Majówki 2024 wystąpią legnickie szkoły śpiewu i tańca: Akademia Avatara, Muzyczna Kraina, Szkoła Tańca Diamond Dance Studio oraz oraz wokalni uczniowie Patrycji Kamola.

2 maja (czwartek) obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji o godzinie 16.30 ponownie spotkamy się przy Alei Orła Białego, gdzie rozwiniemy 450-metrową flagę – wspólne celebrowanie biało-czerwonych barw to piękna coroczna tradycja łącząca legniczan w różnym wieku. Drugi dzień Legnickiej Majówki zakończymy w muzyczno-tanecznej atmosferze – od godziny 17.00 na scenie muszli koncertowej prezentować się będą Centrum Seniora LCK oraz Zespół Pieśni i Tańca „Legnica”.

W piątek, 3 maja, wszystkich fanów aktywnego czasu na świeżym powietrzu na pewno zainteresuje rajd rowerowy do Bieniowic przez Miłogostowice – zdecydowanie warto lepiej poznać najbliższe okolice naszego miasta. Wycieczka wystartuje o godzinie 11.00 z Placu Słowiańskiego (wpisowe – 15 złotych za osobę, zapisy mailowo: ci@osir.legnica.eu). O godzinie 15.00 wrócimy natomiast na Polanę Angielską – na początek ostatniego dnia Majówki wystąpią młodzi lokalni wykonawcy: Ania Sobkowicz oraz X'on. O 17.00 wybierzemy się w podróż do magicznego świata „Małego Księcia” podczas spektaklu Fundacji Ocelot, a o 19.00 w ramach finału trzydniowego majówkowego świętowania z Legnickim Centrum Kultury na scenie pojawi się gwiazda imprezy – Sylwia Grzeszczak.

Podczas wszystkich dni Legnickiej Majówki na nieco młodszych dobra zabawa czekać będzie także w strefie animacji i warsztatów, natomiast ci odrobinę starsi znajdą dla siebie coś interesującego wśród stoisk wystawienniczych oraz gastronomicznych.

Do zobaczenia na Legnickiej Majówce 2024! Serdecznie zapraszamy!

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach