kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

LeLeGra - Kwintet Katarzyny Mirowskiej - "Gershwin na 5"

KIEDY: 21 lipca, godz. 17.00
BILETY: Wstęp wolny
MIEJSCE: Plac Powstańców Wielkopolskich

LeLeGra, czyli Legnickie Letnie Granie, powraca! Na pierwszy z cyklu darmowych wakacyjnych koncertów w naszym mieście zapraszamy już w niedzielę, 21 lipca. Na Placu Powstańców Wielkopolskich wystąpi Kwintet Katarzyny Mirowskiej w programie "Gershwin na 5". Początek wydarzenia o godzinie 17.00.

"Gershwin na 5" to - jak sama nazwa wskazuje - program poświęcony twórczości George'a Gershwina i złożony ze znanych oraz lubianych melodii kompozytora, takich jak: "Lady Be Good", "Foggy Day" czy "Summertime". Te blisko stuletnie piosenki musicalowe i filmowe zyskują całkiem nowy, świeży charakter dzięki nowoczesnym, autorskim aranżacjom Roberta Jarmużka, Katarzyny Mirowskiej i całego zespołu.

Katarzyna Mirowska to niezwykle ekspresyjna wokalistka jazzowa wywodząca się z wrocławskiej sceny muzycznej. Absolwentka Akademii Muzycznej we Wrocławiu i Poznaniu, laureatka m.in. nagrody Grand Prix na 32. Spotkaniach Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2005). W 2013 roku nakładem wydawnictwa Luna Music ukazał się jej debiutancki album zatytułowany "Liquid love". Katarzyna Mirowska występuje jako solistka a także z kwartetem wokalnym The Sound Pack, z którym nagrała dwie płyty: "On air" (2019) oraz "Żyj kolorowo" (2023). W 2018 roku wspólnie z Yarosh Organ Trio wydała album "Alterakcje". Gościła na wielu prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i Europie. Jako pedagog wokalistyki jazzowej związana jest z Uniwersytetem Zielonogórskim oraz Akademią Muzyczną we Wrocławiu. Kwintet Katarzyny Mirowskiej tworzą znakomici muzycy, na co dzień biorący aktywny udział w życiu koncertowym i pedagogicznym polskiej sceny. Mają na swoim koncie wiele nagród, wydanych płyt oraz współpracę z czołówką polskiego jazzu.

Kwintet Katarzyny Mirowskiej tworzą:

Katarzyna Mirowska - śpiew
Dominik Mąkosa - fortepian / instrumenty klawiszowe
Jakub Olejnik - kontrabas
Jakub Lechki - perkusja
Tomasz Pruchnicki - saksofon tenorowy i sopranowy

LeLeGra - Kwintet Katarzyny Mirowskiej - 21.07.2024

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach