kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Martyna Jakubowicz - koncert "Dobrze"

KIEDY: 20 kwietnia 2024 godz. 20 (wejście od 19:30)
BILETY: 50 zł (przedsprzedaż) do nabycia w Galerii Satyrykon, klubie 4pokoje i na stronie kupbilecik.pl / 60 zł (na koncercie)
MIEJSCE: Sala Maneżowa Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała)

Zapraszamy na koncert Martyny Jakubowicz odbywający się w ramach serii występów zatytułowanych "Dobrze". Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 20 kwietnia, o godzinie 20 (otwarcie bram od 19:30) w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała). Bilety w cenie 50 złotych (przedsprzedaż) do nabycia w Galerii Satyrykon, klubie 4pokoje i na stronie kupbilecik.pl. W dzień koncertu wejściówki kosztować będą 60 złotych. Piosenkarka wystąpi w towarzystwie wybitnych instrumentalistów: Jana Pentza i Dariusza Bafeltowskiego. Do zobaczenia!

Martyna Jakubowicz: Seria koncertów "Dobrze" grana w bardzo małym składzie będzie miała klimat intymny, bo taka jest moja intencja. Mam taką nadzieję, że nasza muzyka uniesie Was ku chwilom szczęśliwym, które pozostaną w Waszych sercach! W ubiegłym roku minęło 40 lat od nagrania pierwszej płyty ("Maquillage"), wydanej w 1983 roku. Będą więc powroty do starych piosenek, które ukazały się na wielu moich płytach, a nagrałam ich 15. Zapraszamy serdecznie do towarzyszenia nam w tym magicznym koncertowym czasie! Niech będzie dobrze!

Martyna Jakubowicz jest jedyną w swoim rodzaju wykonawczynią piosenek będących mieszaniną muzyki folk i blues, a także klasycznego najlepszego rocka. Sama komponuje większość swoich utworów. Na stałe współpracuje z Andrzejem Jakubowiczem, który jest autorem większości tekstów. Jej piosenki oparte są na kobiecych emocjach, uczuciach i potrzebach. 

W latach 80. jej utwory nagrywane w studio im. Agnieszki Osieckiej plasowały się na wysokich miejscach radiowych list przebojów, a piosenka "W domach z betonu nie ma wolnej miłości" przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsce na radiowej Liście Przebojów Trójki i na stałe weszła na listę najpopularniejszych piosenek tych lat. Spośród wydanych do tej pory 15 płyt, dwie otrzymały nominacje do nagrody "Fryderyk", z których jedna przyniosła wygraną w kategorii Album Roku - Muzyka Korzeni (za ostatni autorski album "Prosta piosenka" z 2017).

Martyna Jakubowicz współpracowała i nagrywała z czołowymi polskimi muzykami: Wojciechem Waglewskim, Jerzym Piotrowskim, Jerzym Styczyńskim, Janem i Mateuszem Pospieszalskimi i wieloma innymi. Jej płyty doczekały się recenzji w takich czasopismach jak "Rolling Stone", czy "Guitar Player".

Martyna Jakubowicz - foto

Janek Pentz to gitarzysta i kompozytor kojarzony ze sceną gitary fingerstyle, mający za sobą wspólne koncerty z artystami takimi, jak m. in. Tommy Emmanuel, Kwiat Jabłoni, Andrew York, Andy McKee, Luca Stricagnoli, Daniel Cavanagh (Anathema), Alex Misko, Igor Presnyakov, Adam Palma, Marek Napiórkowski, Mirosław Czyżykiewicz, Lion Shepherd czy Stefano Barone. Współpracował z wieloma innymi artystami w kraju i zagranicą, ostatnio z Martyną Jakubowicz, Edytą Geppert, Piotrem Zubkiem jako Zubek & Pentz Piazzolla Duo oraz doskonałym perkusistą Igorem Faleckim. Zwycięzca wielu konkursów, ostatnio I Nagrody HASPA Guitar Cup w Hamburgu (również wyróżniony za najlepszą kompozycję). Wyróżniony przez Magazyn Top Guitar w zestawieniu 22 Wspaniałych. Koncertował z powodzeniem w Polsce, Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, we Włoszech i... Watykanie, gdzie grał dla samego papieża Franciszka. Jest także autorem ścieżek dźwiękowych do filmów dokumentalnych oraz m.in. trzech płyt z muzyką autorską: Heroic Dreams... (2017), Eternity (2019), Paradox (2021).

Dariusz Bafeltowski - urodzony w Częstochowie. Gra na gitarze klasycznej, elektrycznej i akustycznej oraz mandolinie, ukulele strunowych instrumentach etnicznych takich jak SAZ, oud , Cumbus, Laud. Muzyk znany ze współpracy z Martyną Jakubowicz, Januszem Yanina Iwańskim, Budką Suflera ,Mateuszem i Marcinem Pospieszalskimi, Karimski Club, teatrem Mickiewicza w Częstochowie, krakowską Piwnicą św. Norberta, Januszem Radkiem ,Justyną Steczkowską. Laureat nagrody Fryderyk 2017 za współprodukcję płyty „Prosta piosenka” Martyny Jakubowicz.

„W niejednym domu z betonu przegadaliśmy noce całe, niejeden koncert jej zepsułem i niejedną płytę naprawiłem i popsułbym lub naprawił coś jeszcze, bo artystką jest ponadczasową, a jej spokój i umiejętność dostrzegania urody rzeczy zwykle niedostrzegalnych bardzo nam się w dzisiejszych rozchwianych czasach należy...”
Wojciech Waglewski

„Blues i folk jest dla niej tylko pretekstem do tworzenia własnej, bardzo osobistej muzyki.”
Marek Garztecki, Przekrój, 1981 rok

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach