kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Międzynarodowa Wystawa Satyrykon - Legnica 2024

KIEDY: 6 czerwca - 29 września (od środy do piątku w godz. 10-17, w soboty i niedziele w godz. 11-17)
BILETY: Jednorazowy wstęp do Muzeum na wystawy w obu budynkach: bilet normalny: 10 zł, ulgowy: 6 zł (bilet zakupiony w jednym z obiektów uprawnia do zwiedzania obu). W każdą środę wstęp do Muzeum jest bezpłatny, w soboty obowiązują bilety
MIEJSCE: Gmach Główny Muzeum Miedzi, wejście od ul. św. Jana

Jury 47. edycji konkursu Satyrykon obradowało 9 marca 2024 w składzie: Agim Sulaj (Włochy) – przewodniczący, Justyna Jędrysek (Polska), Elżbieta Laskowska (Polska), Grzegorz Myćka (Polska), Elżbieta Pietraszko (Polska), Ronald Vanoystaeyen (Belgia) oraz Jugoslav Vlahović (Serbia). Konkurs Satyrykon jest konkursem otwartym, do którego autorzy mogą zgłaszać rysunki, grafiki, fotografie, rzeźby oraz inne dzieła plastyczne. Prace oceniano w dwóch kategoriach: ATRAPA (tegoroczny temat) oraz tradycyjnie ŻART i SATYRA.

Jury po obejrzeniu 2783 prac 836 autorów z 61 krajów świata zakwalifikowało do wystawy pokonkursowej 172 prace. Najważniejsze trofeum - Grand Prix Satyrykonu 2024 - trafiło do Pawła Kuczyńskiego za pracę "Mur".

Na wystawę zapraszamy do Muzeum Miedzi już od czwartku, 6 czerwca, jednak w dniu rozpoczęcia Satyrykonu podczas wernisażu wystawy na Gości czekać będą specjalne atrakcje! Jakie? Przekonajcie się już w piątek, 14 czerwca, o godzinie 17:30. Będzie to prawdopodobnie jedyna okazja, żeby podziwiać "limitowaną edycję" naszej ekspozycji - nie możemy zagwarantować że te stworzone na wyjątkową okazję gadżety przetrwają otwarcie i napór tłumu odwiedzających! ;) Ekspozycja dostępna jest do 29 września.

Zobaczyliśmy bardzo dużo bardzo dobrych prac i trudno było wybrać między najlepszymi. To prawda, że Grand Prix wcale nie jest do śmiechu. Bo i sytuacja, w której jesteśmy w tej chwili na świecie, wcale nie jest zabawna. Ale wśród nagrodzonych mamy też wiele zabawnych prac. Ludzie, którzy przyjdą w czerwcu zobaczyć wystawę, też będą mogli się pośmiać. Tematy są bardzo uniwersalne: nie tylko dotyczą wojny i religii, ale też chociażby podejścia człowieka do przyszłości swojej i planety. Ten Satyrykon charakteryzował się dużą różnorodnością - podsumował przewodniczący jury, Agim Sulaj.

Wystawa Satyrykon 2024 02

Wystawa Satyrykon 2024

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach