kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Satyrykon 2024

KIEDY: 14-16 czerwca, godz. 19
BILETY: informacja w treści
MIEJSCE: informacja w treści

47. edycja Satyrykonu coraz bliżej! W tym roku na najweselszym legnickim festiwalu widzimy się w weekend 14-16 czerwca. Program imprezy, jak zwykle, zapowiada się niezwykle różnorodnie – oprócz możliwości zapoznania się z najciekawszymi tegorocznymi konkursowymi propozycjami Legnickie Centrum Kultury przygotowało dla Was także inne interesujące wystawy, niezapomniane koncerty i wydarzenia towarzyszące.

Satyrykon 2024

Festiwal rozpoczynamy w piątek, 14 czerwca, o godzinie 17.00 Korowodem Satyrykonowym, który przejdzie ulicą Najświętszej Marii Panny w stronę Muzeum Miedzi, gdzie już o 17.30 zaprosimy na uroczyste otwarcie Międzynarodowej Wystawy Satyrykon – Legnica 2024 i wręczenie nagród jej laureatom. Kolejnym punktem pierwszego dnia imprezy będzie inauguracja ekspozycji „Szkic ma moc 2024” i nagrodzenie artystów wyróżnionych w czwartej edycji szkicownikowych zmagań – zapraszamy o 18.30 do Galerii Ring. Na finał pierwszego dnia Satyrykonu w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej zaprezentuje się natomiast Mumio w programie „25 lat w 25 kawałkach” przekrojowo przybliżającym ćwierćwiecze scenicznej działalności tej formacji. Początek występu o godzinie 19.00, bilety w cenie 75 złotych do nabycia w Galerii Satyrykon (Rynek 36) oraz online na stronie ebilet.pl. Wejście od ul. Ojców Zbigniewa i Michała.

W sobotę, 15 czerwca, startujemy o godzinie 15.00 Piknikiem satyrykonowym dla małych i dużych. Różnorodne animacje i zabawy z pewnością rozbawią zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych – widzimy się w centrum miasta, przed Galerią Satyrykon. Oprócz dobrego humoru czeka nas też chwila refleksji – o 16.30 tuż przy rzeźbie Filipa znajdującej się w Alei Gwiazd Satyrykonu przy ulicy Najświętszej Marii Panny nastąpi odsłonięcie pamiątkowej tablicy poświęconej Andrzejowi Dudzińskiemu – wybitnemu rysownikowi zmarłemu w ubiegłym roku. Sporą dawkę sentymentu zapewni też celebrująca 45-lecie Muzeum Karykatury w Warszawie wystawa „Z ojca na syna. Eryk i Teodor Lipińscy”, na otwarcie której zaprosimy o godzinie 17.00 do Teatru Modrzejewskiej. Następnie przeniesiemy się do Galerii Satyrykon, gdzie o 18.00 spotkamy się z ekspozycją Eugeniusza Skorwidera „Plakaty i ilustracje” przybliżającą odważne w społeczno-politycznej wymowie artystyczne spojrzenie poznańskiego plakacisty. Na zakończenie drugiego dnia festiwalu zapraszamy na Satyrykonowe KINO plenerowe, które odbędzie się na dziedzińcu Akademii Rycerskiej. Podczas bezpłatnej projekcji zobaczymy brawurową komedię „Dream Scenario” w reżyserii Kristoffera Borgliego z Nicolasem Cage'em w roli głównej. Wejściówki są wciąż dostępne w Galerii Satyrykon.

Finałowym akcentem 47. odsłony Satyrykonu będzie niedzielny koncert „Niemen znany i mniej znany”, w trakcie którego Natalia Niemen w towarzystwie dziewięcioosobowego Big Bandu przybliży legnickiej publiczności bogactwo muzycznej twórczości swojego słynnego ojca – zmarłego 20 lat temu Czesława Niemena. Wydarzenie rozpocznie się 16 czerwca o godzinie 20.00 w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej (zmiana lokalizacji z dziedzińca). Bilety w cenie 75 złotych są dostępne w Galerii Satyrykon oraz na stronie ebilet.pl.

W legnickim Rynku, tuż przy Kamieniczkach Śledziowych, na zwiedzających aż do 12 sierpnia czeka również wystawa prezentująca najciekawsze prace współpracującego z Satyrykonem belgijskiego festiwalu George van Raemdonck Kartonale.

Do zobaczenia na 47. Satyrykonie!

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach