kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Aktualności

Szkic Ma Moc 2024

KIEDY: 12 czerwca - 21 lipca 2024 (od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-18.00)
BILETY: Wstęp wolny
MIEJSCE: Galeria Ring (Rynek 12)

Konkurs "Szkic Ma Moc" zorganizowany został już po raz czwarty przez Legnickie Centrum Kultury i towarzyszy wydarzeniu jakim jest Międzynarodowa Wystawa Satyrykon. Skierowany jest do uczniów, studentów i absolwentów szkół o profilu artystycznym i ma na celu wyłonienie oryginalnego zbioru szkiców jednego autora. Do czwartej edycji konkursu zgłoszono 423 szkicowniki z całej Polski, z czego na wystawę pokonkursową zakwalifikowanych zostało 100 prac, które można oglądać w Galerii Ring od 12 czerwca do 21 lipca (wstęp wolny). Nad werdyktem pracowało jury w składzie:

Tomasz Broda – przewodniczący
Anita Wincencjusz-Patyna
Jacek Ambrożewski

Na wystawie zobaczymy szkicowniki czołowych nazwisk młodej polskiej ilustracji, projektowania czy plakatu, jak również młodych twórców dopiero rozpoczynających swoją przygodę ze światem artystycznym.

Otwieranie 423 jaj z niespodzianką – tak podsumowałbym emocje, jakie niosło ze sobą oglądanie 423 szkicowników nadesłanych na konkurs "Szkic Ma Moc". Ich wertowanie było jednym z milszych momentów ostatnich miesięcy. Nie mam żadnych wątpliwości, że konkurs ten jest czymś wyjątkowym i mógłbym w tym miejscu pisać o tym, jak świeże i różnorodne były to prace (bo były). Albo o tym, jak konkurs zainspirował mnie, by znów szkicować. Gdy tylko wróciłem z Legnicy, pognałem bowiem migiem po nowy szkicownik (tak było, nie zmyślam) – tak w skrócie prace nad wyborem laureata podsumował Jacek Ambrożewski, ubiegłoroczny triumfator konkursu debiutujący w składzie jury.

Szkic ma moc

Szkic ma moc 01

Szkic ma moc 02

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach