kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Strefa de...

Strefa de...

Pierwsze wydarzenia w ramach opartego na różnorodnych formach alternatywnego grania cyklu „Strefa de...” miały miejsce w 1996 roku na nieistniejącej już Scenie Kameralnej Centrum Sztuki – Teatru Dramatycznego w Legnicy. Udało się tam zorganizować cztery imprezy. W ramach restrukturyzacji instytucji kultury na terenie miasta koncerty te zostały przeniesione pod skrzydła Legnickiego Centrum Kultury, które jest ich organizatorem do dzisiaj. Tym samym w 1999 roku na Salę Lustrzaną Akademii Rycerskiej powróciły dźwięki jak najszerzej rozumianej muzyki rockowej, niezależnej i alternatywnej.

Przez dekadę w tym miejscu, na blisko osiemdziesięciu imprezach, zaprezentowały się dziesiątki wykonawców reprezentujących takie gatunki jak między innymi punk, rock, hardcore, oi!, metal, hard rock, reggae, ska, gotyk, cold wave, electro, hip-hop, alternatywa i wiele innych. Jesienią 2009 roku w Akademii Rycerskiej rozpoczął się długo wyczekiwany remont, tym samym powodując konieczność poszukiwań alternatywnej przestrzeni dla projektu Strefa de… Dzięki rozpoczętej w 2010 roku współpracy pomiędzy klubem Spiżarnia a Legnickim Centrum Kultury, ten cykl rockowych imprez nie zaprzestał działalności i z powodzeniem kontynuwany był na scenie Spiżarni. Ostatnie „strefowe” koncerty miały natomiast miejsce w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej.

Strefa de… jest kontynuacją takich legnickich cyklicznych imprez jak koncerty pod hasłem „Prowincja” i „Hyde Park”, które miały miejsce na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Na strefowych imprezach występują zarówno debiutanci – ze szczególnym naciskiem na lokalne formacje – jak i uznane muzyczne marki. Wśród zespołów, które zaprezentowały się w ramach tego cyklu, wystąpiło wiele rozpoznawalnych nazw wśród przedstawicieli polskiej (Kult, Dezerter, Lao Che, Myslovitz) i zagranicznej (Poison Idea, UK Subs, Oi Polloi, Skaferlatine) alternatywy.

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach