kontrast
czcionka
logo bip
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
Wynajmij salę w Legnickim Centrum Kultury
Nowoczesne, klimatyzowane i w pełni wyposażone pomieszczenia
więcej

Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta

Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta

Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta powstała w 2014 roku, a jej utworzenie było możliwe dzięki dofinansowaniu z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz ze środków Legnickiego Centrum Kultury. Pierwszy nabór do orkiestry odbył się w maju 2014 roku. Dziś naukę w orkiestrze pobierają dzieci od 10 roku życia, uczone przez instruktorów oraz kapelmistrz orkiestry. Dziś orkiestra może pochwalić się także profesjonalnymi strojami scenicznymi w barwach naszego miasta.

Nabór do orkiestry trwa przez cały rok. Do przygody z muzyką zapraszamy zarówno młodych adeptów sztuki, których potrafią już grać na instrumentach, jak i teych, którzy dopiero chciałyby się tego nauczyć. Zapraszamy zainteresowanych grą w zespole dziesięciolatków i starsze dzieci. Aby do nas dołączyć, wystarczy skontaktować się z Legnickim Centrum Kultury lub bezpośrednio z kapelmistrzem orkiestry – Konstancją Mozolewską pod nr telefonu 501 651 867. Do 2020 roku kapelmistrzem grupy był natomiast Piotr Paweł Budzianowski.

Sukcesy, które do tej pory odniosła Dziecięco-Młodzieżowa Legnicka Orkiestra Dęta to między innymi brązowe pasmo na Międzynarodowych Dniach Muzyki i Folkloru w Lesznie w roku 2016 i 2017 roku, specjalne wyróżnienie na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr i Big-Bandów w Czeskiej Kamienicy w 2018 roku, brązowe pasma w kategoriach przemarszu i koncercie na Dolnośląskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Legnicy w 2018 roku oraz złote pasmo na Dolnośląskim Przeglądzie Orkiestr Dętych w Legnicy w 2019 roku.

Wspołpracujemy z najlepszymi

Logo - Legnica - z nią zawsze po drodze
Logo Fundacji KGHM Polska Miedź
logo - Dolny Śląsk
logo - lca.pl
logo - radio Plus
logo - region fan.pl
Logo - portal TU LEGNICA
logo e-legnickie.pl

Bądź na bieżąco Wpisz swój adres e-mail, jeśli chcesz otrzymywać informacje o koncertach, imprezach, zaproszeniach